Zajímavá místa v okolí Caorle. Památky, atrakce pro děti a možnosti výletů.

Benátky

Místo, které návštěvníky severní části Itálie nejvíce láká, jsou určitě Benátky. A není se čemu divit. Benátky patří k nejkrásnějším místům Itálie. Město na vodě, jak se Benátkám také říká, jsou kouzelným místem propletených uliček, mostů a gondoliérů, kteří po kanálech objíždí krásné domy. Můžete se sem z Caorle vydat autobusem nebo originálním způsobem – lodí. Plavba z Caorle do Benátek vám zabere zhruba dvě hodiny.

Portogruaro

Kdyby se vám zdála cesta do Benátek příliš dlouhá, jeďte do Portogruaro, které je jen 20 km od Caorle. Tomuto městečku se přezdívá „malé Benátky“. Najdete zde středověké Duomo (Dóm) nebo zvonice postavená v románském stylu.

Výlety lodí

Pokud jste našli zalíbení ve výletech lodí, určitě se plavte po lagunách, které se nachází v okolí Caorle. Kromě projížďky po moři navštívíte rybářské chaty, kterým se říká casone. Poznáte tak, jak se žilo rybářům před dávnou dobou. Tu vám připomenou například výjevy svatých na stěnách.

Zábavní park Gardaland

Jestli máte rádi zábavní atrakce, podnikněte celodenní výlet do parku Gardaland. Ten je poblíž jezera Lago di Garda. Park stojí za návštěvu už proto, že je jeden z největších zábavních parků v Evropě.

Aquileia

Milovníky dávné antické historie bude zajímat městečko Aquileia. Nejkrásnější památky města jsou od roku 1998 na seznamu světového kulturního dědictví Unesco. Nejvýznamnější stavbou města je katedrála z 11. století, která se uvnitř pyšní nádhernými mozaikami.

Tip na článek

Italské Caorle, oblíbená destinace

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *